O produktoch

Pri výrobe gobelínu sú použité priadze  v zložení 50% bavlna(CO) 50% akryl(PAN).
Akryl ako jedno z prvých syntetických vlákien je známe pre svoju odolnosť voči nečistotám,  plesniam, moliam a blednutiu, absorbuje málo vody. Je podobný vlne, má nižší sklon ku žmolkovaniu. Vlákno je mäkké  a pružné. V kombinácii s bavlnou ktorá je odolná a silná tvoria výbornú kombináciu pri pletení. Pri gobelínoch väčších rozmerov doporučujem pri zašpinení vyčistiť len postihnuté miesto vlažnou vodou s jemným saponátom, nechať voľne vyschnúť.
Možnosti uchytenia závesných, nástenných gobelínov:
-štipce, rampa, duté otvory na zavedenie závesnej tyče, koľajnicové systémy

Gobelín a jeho údržba
Pletený gobelín zdobený lepenými kamienkami, hotfix kamienkami si vyžaduje zvýšenú opatrnosť pri manipulácii čistením – praním. Odporúčam prať ručne s dôrazom na teplotu vody do 30 °C, bez žmýkania v práčke a bez použitia sušičky. Žehliť jemne parou. Pri jednostranných závesných gobelínoch a dekách sú kraje zapracované textilným lepidlom nie šitím , aby nedošlo k porušeniu väzby a točeniu jednotlivých strán pleteniny.

Dámske oblečenie a údržba

Pri výrobe dámskeho oblečenia sú použité priadze  v zložení 50% bavlna(CO) 50% akryl(PAN). Akryl ako jedno z prvých syntetických vlákien je známe pre svoju odolnosť voči nečistotám,  plesniam, moliam a blednutiu, absorbuje málo vody. Je podobný vlne, má nižší sklon ku žmolkovaniu. Vlákno je mäkké  a pružné. V kombinácii s bavlnou ktorá je odolná a silná tvoria výbornú kombináciu pri pletení.Každý kus je vyrobený len v jednom prevedení. Odporúčam prať ručne s dôrazom na teplotu vody do 30 °C,  v práčke na jemnom programe. Žehliť jemne parou.